x Hediye Kupon Kazandınız Kupon kodunuzu almak için aşağıdaki butona tıklayınız. Hediye Kodunu Gör
ramazan-bayrami-2024
Sort
In Stock
Total of 224 products are displayed.

Dini Çocuk Kitapları Çeşitleri

Dinimizi çocuklarımıza öğretmek anne babalar olarak hepimizin öncelikli görevidir. Bu nedenle çocuklar için dini kitaplar araştırması yaparız. Araştırırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Sevdirerek öğretmek önemlidir ve çok dikkat edilmesi gerekir ancak ondan da önemli olan; doğru olarak öğretmektir. Zira günümüzde itikadı bozacak birçok İslami çocuk kitapları satılmaktadır. Hayrat Neşriyat olarak bu iki gayeye oldukça önem veriyoruz. Bu nedenle önceliğimiz ticaret değil dinimizin doğru bir şekilde ve sevdirerek öğrenilmesi hususunda yardımcı olmaktır. Sitemizde satılacak dini çocuk eğitim kitapları da bu nedenle bir ön kontrolden geçmektedir. Alanında uzman kişiler tarafından yapılan bu kontrolde, basılan yayınevi ve yazar özelinde bir ön süzgeçten geçer. Bunun dışında dini çocuk kitapları; kapak yazısı, önsöz ve küçük bir içerik kontrolünden de geçmektedir. Kontrolde itikat noktasında problem olduğu düşünülen hiçbir eser sitemizde asla satılmamaktadır. Bu bakımdan sitemizden alacağınız İslami çocuk kitaplarını çocuklarınıza gönül rahatlığı ile okutabilirsiniz. Çocuk dini kitaplar denildiğinde ilk aklınıza gelecek site Hayrat.com.tr!

Yaşa Göre Dini Kitaplar

Sitemizde çocuk dini kitapları konularına göre kategorilere ayrıldığı gibi yaşa göre de kategorilere ayrılmıştır. Bu gruplar belirlenirken, birbirine yakın ve aynı zihin yapısına sahip olmalarına dikkat edilmiştir. Okul öncesi dini çocuk kitapları, okul çağı İslami çocuk kitapları ve gençlik çağı dini çocuk eğitim kitapları olarak ana başlık altında toplanmıştır kitaplarımız. Şimdi hangi gruba hangi yaşların girdiğine bir bakalım.

İlk grubumuz olan; Okul öncesi dini çocuk kitapları kategorisine hangi yaşlar girer:

1 Yaş Dini Kitaplar

Başlık sizi aldatmasın burada 1 yaş çocuklar için eğitim gereçleri kastedilmektedir. Ayrıca bazı ebeveynler çocuklarına sesli kitap dinletmekte ya da kendileri dini bebek kitapları okuyabilmektedir. Bu yaştaki çocuklar henüz anlamasalar da gelişimlerine önemli katkı sapladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu nedenle bu kategoride bebekler için dini kitaplar da bulabilirsiniz.

2 Yaş Dini Kitaplar

2 yaş çocuklar için eğitim gereçleri kastedilmektedir. Ayrıca yukarıda anlatıldığı gibi sesli okumak isteyen ebeveynler için dini bebek kitapları da bulunmaktadır.

3 Yaş Dini Kitaplar

3 yaş çocuklar için eğitim gereçleri, boyama kitapları, sesli kitaplar, 3 yaş dini eğitim seti ve 3 yaş dini hikaye kitapları listelenmektedir.

4 Yaş Dini Kitaplar

4 yaş çocuklar için eğitim gereçleri, boyama kitapları, sesli kitaplar, okul öncesi elifba seti gibi bazı 4 yaş dini eğitim seti, 4 yaş dini hikaye kitapları ve 4 yaş dini masallar kitabı listelenmektedir.

5 Yaş Dini Kitaplar

5 yaş çocuklar için eğitim gereçleri, boyama kitapları, sesli kitaplar, okul öncesi elifba seti gibi bazı 5 yaş dini eğitim seti, 5 yaş dini hikaye kitapları ve 5 yaş dini masal kitabı listelenmektedir.

İkinci grubumuz olan; okul çağı İslami çocuk kitapları kategorisine hangi yaşlar girer:

6 Yaş Dini Kitaplar

6 yaş çocuklar için eğitim gereçleri, boyama kitapları, sesli kitaplar, okul öncesi elifba seti ya da neşeli elifba seti gibi bazı 6 yaş dini eğitim seti, çocuk elifba cüzleri, 6 yaş dini hikaye kitapları, 6 yaş dini masal kitabı ve tüm okul çağı çocuk kitapları gösterilmektedir.

7 Yaş Dini Kitaplar

7 yaş çocuklar için eğitim gereçleri, boyama kitapları, sesli kitaplar, neşeli elifba seti, 7 yaş dini eğitim kitapları, çocuk elifba cüzleri, 7 yaş dini hikaye kitapları ve tüm okul çağı çocuk kitapları gösterilmektedir.

8 Yaş Dini Kitaplar

8 yaş çocuklar için eğitim gereçleri, boyama kitapları, sesli kitaplar, neşeli elifba seti, 8 yaş dini eğitim kitapları, çocuk elifba cüzleri, 8 yaş dini hikaye kitapları ve tüm okul çağı çocuk kitapları gösterilmektedir.

9 Yaş Dini Kitaplar

9 yaş çocuklar için eğitim gereçleri, boyama kitapları, sesli çocuk hikaye kitapları, neşeli elifba seti, 9 yaş dini eğitim kitapları, çocuk elifba cüzleri, 9 yaş dini hikaye kitapları ve tüm okul çağı çocuk kitapları gösterilmektedir.

10 Yaş Dini Kitaplar

10 yaş çocuklar için eğitim gereçleri, boyama kitapları, sesli kitaplar, neşeli elifba seti, 10 yaş dini eğitim kitapları, çocuk elifba cüzleri, 10 yaş dini hikaye kitapları ve tüm okul çağı çocuk kitapları gösterilmektedir.

Son grubumuz olan; gençlik çağı dini çocuk eğitim kitapları kategorisine hangi yaşlar girer:

11 Yaş Dini Kitaplar

11 yaş gençler için eğitim gereçleri, elifba cüzleri, 11 yaş dini eğitim kitapları, 11 yaş İslami kitapları, Namaz Hocaları, yaz tatil kitapları, 11 yaş için roman ve gençler için dini kitaplar sergilenmektedir.

12 Yaş Dini Kitaplar

12 yaş gençler için eğitim gereçleri, elifba cüzleri, 12 yaş dini eğitim kitapları, 12 yaş İslami kitapları, Namaz Hocaları, yaz tatil kitapları, 12 yaş için roman ve gençler için dini kitaplar sergilenmektedir.

13 Yaş Dini Kitaplar

13 yaş gençler için eğitim gereçleri, elifba cüzleri, 13 yaş dini eğitim kitapları, 13 yaş İslami kitapları, Namaz Hocaları, yaz tatil kitapları, 13 yaş için roman ve gençler için dini kitaplar sergilenmektedir.

14 Yaş Dini Kitaplar

14 yaş gençler için eğitim gereçleri, elifba cüzleri, 14 yaş dini eğitim kitapları, 14 yaş İslami kitapları, Namaz Hocaları, yaz tatil kitapları, 14 yaş için roman ve gençler için dini kitaplar sergilenmektedir.

Dini Çocuk ve Genç Kitapları

Yukarıda yaşa göre çocuğun din eğitimi kitabı bilgilerini anlattık. Şimdi de çeşitlerimiz kısaca anlatalım.

Dini Çoçuk Hikaye Kitapları

Bu kategori altında dini masal kitapları ve çoçuk dini hikaye kitabı ya da İslami hikaye kitapları bulabilirsiniz.

Şu Acayip Serisi

Şu acayip serisi denildiğinde Uğur Böceği Yayınları şu acayip serisi kitapları anlatılmaktadır. Şu acayip uzay ve şu acayip gökyüzü kitapları şu acayip şeyler setinin en çok satılan kitaplarıdır. Sitemizde bulunan Tarık Uslu şu acayip serisi kitapları şunlardır:

Kalbimin Efendisi Kitap Serisi

Kalbimin Efendisi Salih Suruç tarafından yazılmıştır. Salih Suruç Kalbimin Efendisi üç kitaptan kitaplarından oluşan bir seridir. Kalbimin Efendisi şu kitaplardan oluşur:

 • Kalbimin Efendisi - Peygamberimizin (S.A.V.) Çocukluğu ve Gençliği
 • Kalbimin Efendisi - Peygamberimizin (S.A.V.) Mekke Dönemi
 • Kalbimin Efendisi - Peygamberimizin (S.A.V.) Medine Dönemi

Küçük Sahabiler Serisi

Küçük Sahabiler seti 8 kitaptan oluşmaktadır. Özkan Öze Küçük Sahabiler setini çocuk sahabiler şeklinde de arayan müşterilerimiz vardır. İkisi aynı settir. Küçük Sahabeler aileler tarafından çocukları için beğenilerek alınan İslami hikaye setlerindendir.

 • Küçük Sahabiler 1 - Enes'in Bir Sırrı
 • Küçük Sahabiler 2 - Güzel Bir Koku
 • Küçük Sahabiler 3 - Zeyd'in Uyku Duası
 • Küçük Sahabiler 4 - Umeyr'in Yavru Kuşu
 • Küçük Sahabiler 5 - Ağaca Taş Atan Çocuk
 • Küçük Sahabiler 6 - Enes'in Görevi
 • Küçük Sahabiler 7 - On Gümüş Para
 • Küçük Sahabiler 8 - Dünyanın En Şanslı Çocuğu

365 Gün Serisi

365 gün kitap serisi 3 ciltten oluşmaktadır. Dini çocuk eğitimi için önerilebilecek kapsamlı, güzel ve çocuklara göre hazırlanmış sayfalarıyla beğenilen bir İslami çocuk yetiştirme setidir.3 cilt şunlardır:

 • 365 Günde Sevgili Kitabım Kur'an
 • 365 Günde Peygamberimin Arkadaşları
 • 365 Günde Sevgili Peygamberim

Dinimi Öğreniyorum

Dinimi öğreniyorum seti 10 kitaptan oluşan ve güzel de bir taşıma çantası bulunan ve dini çocuk eğitimi açısından oldukça verimli bir dini hikaye setidir. Her bir kitap çocuğa dinimizdeki önemli bir konuyu hikaye ile anlatıp severek öğretmektedir. Setteki kitaplar:

 • Allah'a Teşekkür Ediyorum
 • Allah'ın Güzel İsimlerini Biliyorum
 • Beni Kimin Yarattığını Biliyorum
 • Cenneti Merak Ediyorum
 • Dua Etmeyi Biliyorum
 • Kitabımın Kur'an Olduğunu Biliyorum
 • Melekler Beni Seviyor
 • Namaz Kılmayı Seviyorum
 • Oruç Tutmayı Seviyorum
 • Peygamberimin Kim Olduğunu Biliyorum

Allah’ım Ben Geldim Kitabı

Hatice Kübra Tongar kaleminden çıkan Allah’ım Ben Geldim kitabı tavsiye listemizde bulunan harika bir kitaptır. Çocuğuma dinini nasıl öğretirim diye soran ailelere önerilebilecek dini çocuk kitaplarından biri de bu eserdir.

Merak Ediyorum Seti

Merak ediyorum Özkan Öze tarafından kaleme alınmış bir settir. Dini çocuk eğitim kitapları arayan ailelere tavsiye edilebilecek en güzel setlerdendir. Çocuklarımızın birçok dini kavram hakkında kafalarında oluşan sorulara onların dilinden cevaplar vermektedir. Allah'ı merak ediyorum kitabı merak ediyorum seti içerisinde en çok aranan ve en çok satılan kitaptır. Özkan Öze Allah’ı merak ediyorum kitabında çok önemli konulara değinmiş ve çocuklarımıza çok faydalı bir eser yazmıştır. Bu sete ve setteki kitaplara gelen büyük ilgiden sonra daha küçük yaş grubu için yeni bir set daha çıkarmıştır. Bu setimiz de: Daha da Küçükler İçin Allah’ı Merak Ediyorum setidir. Kitaplar:

 • Allah'ı Merak Ediyorum 1
 • Allah'ı Merak Ediyorum 2
 • Melekleri Merak Ediyorum
 • Kuran'ı Merak Ediyorum
 • Peygamberimi Merak Ediyorum
 • Cenneti Merak Ediyorum
 • Daha da Küçükler İçin Allah'ı Merak Ediyorum 1
 • Daha da Küçükler İçin Allah'ı Merak Ediyorum 2
 • Daha da Küçükler İçin Allah'ı Merak Ediyorum 3
 • Daha da Küçükler İçin Allah'ı Merak Ediyorum 4
 • Daha da Küçükler İçin Allah'ı Merak Ediyorum 5

Dersimiz Serisi

Dersimiz serisi de dini çocuk eğitim kitabı arayanlar için şiddetle tavsiye edilmektedir. Birçok ilkokul ve ortaokul din kültürü öğretmeni tarafından okuma kitabı önerisi olarak sunulmaktadır. Setin en çok satılan kitabı Dersimiz Amentü kitabıdır. Bu kitabı Dersimiz Namaz kitabı ve Dersimiz Güzel Ahlak kitabı izlemektedir.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.