x Hediye Kupon Kazandınız Kupon kodunuzu almak için aşağıdaki butona tıklayınız. Hediye Kodunu Gör
Sort
In Stock
Total of 28 products are displayed.

Rahle Modelleri

Rahleler, Kuranı Kerim ve kitap okurken kullanılan çoğu zaman açılıp kapanabilen bazı modellerde ise sabit olabilen bir tür küçük masadır. Yeni rahle modelleri aşağı yukarı indirilip çıkarılarak boyu ayarlanabilmektedir. Bu modellere asansörlü rahle denilmektedir. Rahleler, daha çok Kuranı Kerim okumak için tercih edilirler. Rahle fiyatları rahlenin cinsine, boyutuna ve özelliklerine göre değişebilmektedir ancak rahle fiyatları en ucuz sitemizde bulabilirsiniz. Bu nedenle bu sayfadan istediğiniz rahleleri filtreleyerek fiyatlarını kontrol edebilirsiniz. Kuran rahle ile masada ya da yerde bağdaş kurarak okunabilmektedir.

Sitemizde buluna ve en çok tercih edilen rahle çeşitleri:

Plastik Rahle Modelleri

Plastik rahleler hafif, kolay taşınabilir ve uygun fiyatlı olduklarından dolayı çokça tercih edilmektedirler. Camiler için plastik rahle ihtiyacı olduğu gibi evlerde de daha küçük çeşitler kullanılmaktadır. Plastik rahle fiyatları, rahlenin boyutuna, plastik kalitesine ve modeline göre farklılık gösterebilmektedir. Plastik rahle fiyatları en ucuz sitemizde bulunabilmektedir.

Ahşap Rahle Modelleri

Ahşap rahle, zaman içerisinde birçok çeşitleri çıkarılmış bir rahle çeşitidir. Sabit çeşitleri olduğu gibi açılır kapanır ahşap rahle çeşitleri de vardır. Kullanmadığınız zaman kapatarak ince rahleyi kolayca gizleyebilirsiniz. Bunun dışında aşağı yukarı ayarlanabilen çeşitleri de bulunmaktadır. Bu şekilde asansörlü rahleler oturduğunuz kanepe ya da sandalyeye göre özel yükseklik verilebildiğinden tercih edilmektedir. Aynı zamanda ayakta okumak gerektiği durumlarda da ayarlanabilmektedir. Ahşap rahle fiyatları; ahşabın cinsine, rahlenin büyüklüğüne ve modeline göre değişebilmektedir. Ahşap rahleler sitemiz üzerinden tahta rahle olarak da aranabilmektedir.

Masaüstü Rahle Modelleri

Masaüstü rahle denilince büyük olmayan, cami tipi ya da yerde bağdaş kurarak kullanılabilecek modellerden farklı olarak evde masa üstünde kolayca kullanılabilecek, pratik ve hafif rahlelerdir. Birçok masa üstü rahle modelleri bulunmaktadır. Masaüstü rahle fiyatları, rahlenin cinsine, modeline ve büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir. Bu rahlelere aynı zamanda masa rahlesi de denilmektedir.

Plastik Masaüstü Rahle

Plastikten üretilmişlerdir. Küçük ve hafif modellerdir. Çok çeşitli modeller ve özellikleri bulunmaktadır.

Ahşap Masaüstü Rahle

Ahşaptan üretilmişlerdir. Küçük ve hafif modellerdir. Çok çeşitli modeller ve özellikleri bulunmaktadır.

Ayaklı Rahle Modelleri

Ayaklı rahle büyük ve dikine tip rahlelerdir. Genelde ahşap olurlar. Bir ayak üzerinde durdukları için ayaklı rahleler denilmektedir. Bu modeller sabit olabildikleri gibi aşağı ya da yukarı boyları ayarlanabilmektedir. Ayaklı rahle fiyatları, rahlenin cinsine, modeline ve büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir.

Asansörlü Rahle Modelleri

Asansörlü rahle genelde oldukça büyük modelleridir. Ayrıca çoğu ayaklı olmaktadır. Büyük olduklarından boyları aşağı ya da yukarı ayarlanabilmektedir. Bu şekilde yukarı ve aşağı hareket edebildiklerinden dolayı asansörlü rahle adını almışlardır. Asansörlü rahlelere bu özelliklerinden dolayı ayarlanabilir rahle de denilmektedir. Asansörlü rahle fiyatları, rahlenin cinsine, modeline ve büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir.

Katlanabilir Rahle Modelleri

Şimdiye kadar anlattığımız tüm rahle modellerinin katlanabilir ya da sabit çeşitleri vardır. Katlanan rahleler kullanılmadıkları zamanlarda kolayca evdeki boş bir alana gizlenebilmektedirler. Bazı rahlelerin oldukça büyük olduklarını düşünürsek katlanabilmeleri oldukça önemli bir özelliktir. Bu nedenle genelde en çok katlanır rahle tercih edilmektedir.

Çocuk Rahlesi Modelleri

Kuran rahle modelleri oldukça fazladır. Çocuk rahlesi de bunlardan sadece biridir. Çocuk rahleleri rengi ve yapısı itibariyle çocukları sevecekleri şekilde renk renk ve desenli rahlelerdir.

Cami Rahlesi Modelleri

Cami rahleleri genelde plastik ve büyük boy olmaktadır. Camilerde toplu hatim ya da mukabele yapıldığı zamanlarda kullanıldıkları gibi namaz saatleri dışında cemaat tarafından şahsi olarak Kur’an okumak için de kullanılabilirler.

Rahle Ölçüleri

Çok çeşitli ölçülerde rahleler bulunmaktadır. Battal rahle, büyük rahle, orta rahle, küçük rahle, mini rahle bunlardan bazılarıdır. Bunların dışında kitap rahlesi olarak kullanılan çok çeşitli boylarda rahleler bulunur. Kitap okuma rahlesi denilen bu rahlelerin farklı farklı modelleri vardır.

İsme Özel Rahle Modelleri

Metal plakalara istediğiniz isim yazılarak rahle üzerine yapıştırılan modellere metal isim baskılı rahle denilirken doğrudan rahle üzerine lazer ile yazılan rahlelere lazer isim baskılı rahleler denilmektedir. Böyle bir talebiniz olursa iletişim sayfasından talebinizi bize iletmeniz gerekmektedir. İsimli rahleler kişiselleştirildiği için iade edilemezler. Bu şekilde kişiye özel rahle alarak hediye edilen rahle sayısı da her geçen gün artmaktadır.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.