x Hediye Kupon Kazandınız Kupon kodunuzu almak için aşağıdaki butona tıklayınız. Hediye Kodunu Gör
BİZ KİMİZ?
Hayrat Neşriyat Isparta Matbaa Tesisi

Türkiye'nin en büyük ve en çok sevilen Kur'ân mağazası

1985 yılında kurulan Hayrât Neşriyat, Kur'ân-ı Kerîm basımı noktasında Türkiye'nin lider kuruluşu olmakla beraber, dünyanın en büyük Kur'ân-ı Kerîm matbaa tesislerinden birine sahiptir.

Türkiye'nin en büyük Kur'ân dağıtım ağına sahip Hayrât Neşriyat, Tevâfuk özellikli Kur'ân-ı Kerîm basımını kendine amaç edinmiştir.

Elli yıllık bir emek mahsulü olan tevâfuk nüshalı Mushaf-ı Şerifler, Kur'an-ı Kerime layık hürmet ve ihtimamla hazırlanmaktadır.

Hayrât Neşriyat'ın basmış olduğu Ahmed Hüsrev hattı Tevâfuklu Kur'an-ı Kerîm nüshaları, otoritelerce hatasızlığı tescilli ve Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Mısır Ezher Üniversitesi tarafından mühürlüdür.

Hayrât Neşriyat, İstanbul genel merkez ve Isparta matbaa tesisinde toplam 20.000 m2'lik bir alanda hizmet vermektedir. 2300'den fazla eser çeşidini Kur'ân âşıklarının istifadesine sunmaktadır.

İhracat sahası, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanını kapsamaktadır. Türkiye ve dünyada gerçekleştirilen -özellikle Frankfurt ve Kahire kitap fuarları gibi- dünyanın en büyük fuarlarının sürekli katılımcısıdır.

Kalite ve güvenin adresi olan Hayrât Neşriyat, Kur'ân'la dünyaları birleştiren büyük ve önemli bir köprü olarak hizmetlerine devam etmektedir.

FARKIMIZ NE?

Basımını yaptığımız Kur'ân-ı Kerîmler Bediüzzaman Hazretleri'nin güzîde talebesi Ahmed Husrev Efendi tarafından ömrünün kırk yılını vererek yazılmıştır. Bütün dünyada en kolay öğrenilen ve okunan Kur'ân hattı olarak ün kazanmıştır.

Ticari amaç güdülmediğinden yazılır yazılmaz hemen basılmamış, müslümanların daha kolay öğrenmesi ve daha kolay okuması için üzerinde tam 10 yıl çalışma yapılmıştır.

Matbaamızda çalışanlar abdestsiz çalışmaz ve Kur'ân-ı Kerîm'e layık olan hürmeti gösterirler.

Matbaamız kurulana kadar saman kağıda basılan Kur'ân-ı Kerîmler ilk defa Hayrat Neşriyat tarafından Kur'ân-ı Kerîme gösterilen ihtimamdan dolayı 1.Hamur kağıda basılmış ve o tarihten sonra bu anlayış değişmiştir.

Matbaa temizliğinde kullanılan sular dahi, içerisine Kur'ân-ı Kerîmlerden dökülen mürekkepler tozlar vs. parçalardan dolayı şehir şebekesine karıştırılmamakta Hayrat Neşriyat tarafından yapılan ayrı bir alanda toprağa karıştırılmaktadır.

BİZİ DAHA YAKINDAN TANIYIN

Hayrat Neşriyat Tanıtım Filmi

Tevafuk ne demektir? Bizi daha yakından tanımak için tanıtım firmimizi izleyebilirsiniz...

Matbaa Tesisimiz TRT Ana Haberde

Bizi bir de TRT Haberde canlı canlı izlemek ister misiniz? Haydi buyrun o zaman...

Matbaa Tesisimiz TRT Haberde

Yine başka bir TRT Haber bülteni ve başka bir yönden Kur'an Matbaamız...

Tevâfuklu Kur'ân Nasıl yazıldı?

Tevâfuklu Kur'ân-ı Kerim'in yıllar süren yazılma hikâyesini VİDEO olarak izleyebilirsiniz. Bu tanıtımımızda, ilk mushafın yazılmasından, tarihteki renkli mushaflara ve tevafuk mucizesinin ortaya çıkışına varan farklı konuları inceliyoruz...

Kur'an ve Tevâfuk Belgeselini İzle
.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.