x Hediye Kupon Kazandınız Kupon kodunuzu almak için aşağıdaki butona tıklayınız. Hediye Kodunu Gör
Sort
In Stock
Total of 8 products are displayed.

Mealli Cevşen Kitapları

Cevşenin meali öncesinde Cevşen’in ne olduğuna bir bakalım. Cevşen duası Peygamberimizin (sav) büyük bir duası ve münacatıdır. Hz. Hüseyin efendimizden rivayetle Cebrail (as) tarafından kendisine verilmiştir. Bir zırh gibi kendisini ve ümmetini koruyacağını bildirmiştir. Allah’ın bin bir ismini barındıran bir duadır. Osmanlı son dönemlerinin büyük evliyalarından olan Ahmed Ziyaeddin Gümüşhânevi Hazretlerinin Mecmu’atü’l-Ahzab adlı eserinden derlenmiştir.

Cevşen meali denilince sadece Cevşen duasının meali olarak anlaşılmamalıdır. Bu sayfada 4 farklı Mealli Cevşen Kitabı bulunmaktadır. Bunlardan birincisi Mealli Büyük Cevşen kitabıdır. İkincisi Kelime Mealli Büyük Cevşen Kitabıdır. Üçüncüsü Cevşenul Kebir Kartlarıdır. Son olarak da Osmanlıca mealli Cevşenü’l Kebir kitabıdır.

Birinci olarak saydığımız Mealli Büyük Cevşen isimli kitaplarda Cevşen duası sadece bir bölümdür. Toplamda 7 ana bölüm ve 46 başlık altında onlarca dua, evrad, münacat, salavat ve sureler bulunmaktadır. Detayları ürüne tıkladığınızda açılacak sayfada yazmaktadır. İşte bu kitaptaki tüm dua ve surelerin hem mealleri hem de Arapça orijinalleri bulunmaktadır.

İkinci olarak saydığımız Kelime mealli Büyük Cevşen kitabı birinci de saydığımız Mealli Büyük Cevşen kitabından bulunan tüm özellikleri kapsamakla beraber ilave olarak Arapça metin üzerinde her kelimenin ayrıca meali bulunur.

Üçüncü olarak saydığımız Mealli Cevşenü’l Kebir kartları ürününde ise her sayfa bir kart şeklindedir. Bu şekilde yanınızda taşımak ve ezber yapmak ya da çokça okumak isteyenler için oldukça kullanışlıdır. Bu kartlarda sadece Cevşen Duasının Arapça orijinal metni ve meali bulunur. Her kartın ön yüzü Arapça orijinal Cevşen duası, arka tarafında ise Cevşenül Kebir Türkçe meali bulunur.

Son olarak sayılan Osmanlıca mealli Cevşen Kitabında ise Cevşen duasıyla (Cevşenü'l Kebir) birlikte, Yasin, Mülk ve Nebe Sureleri de bulunmaktadır. Bunların hem Arapça orijinal metinleri hem de Türkçe mealleri bulunmaktadır. Ancak Türkçe meal için Osmanlıca alfabe kullanılmıştır. Osmanlıca okumayı bilenler tarafından tercih edilir. Bu eser çok tafsilatlı bir meali barındırır.

Mealli Cevşen Kitap Fiyatları

Yukarıda da açıkladığımız gibi Hayrat Cevşen meali dediğimizde tek bir kitap değil dört farklı gruptaki eserlerden bahsediyoruz. Aynı şekilde her gruptaki eserlerin başka boy seçenekleri de bulunuyor. Bu nedenle her eserin fiyatı farklı olmaktadır. Mealli Cevşen fiyatları için bu sayfada ürünlerin altında bulunan fiyatları kontrol edebilirsiniz.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.