Yorum Yap Çekilişe Katıl!
Eylül ayı boyunca her yorum bir çekiliş hakkı...
Hemen İncele
x

Nur'dan Maddeler

SÜEDA YAYINLARI
%30
indirimli
22,00 TL
15,40 TL KDV
DAHİL
Diğer Ölçüler
Diğer Renkler
Kargo : 125 TL’ye kadar 7,90 Üzerine Bedava
Hafta içi 15.00, Cumartesi 11’den önce alırsan aynı gün kargo’da!
Süper
Hızlı
Güvenli
Ödeme
14 Gün İçinde
İade Hakkı
Toptan alın indirim fırsatlarını yakalayın!
5 - 9 Adet Ekle , Sepette %5 İndirim
10 - 49 Adet Ekle , Sepette %7 İndirim
50 - 1000 Adet Ekle , Sepette %10 İndirim
-
Ürün Etiketleri :
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (1)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • TEKNİK BİLGİLER
  YAZAR
  MUSTAFA TOPÖZ
  STOK KODU
  04 01 01 83
  KISA KODU
  SB0065
  BARKOD
  9786059505093
  KAĞIT CİNSİ
  KÜLTÜREL KİTAPLAR
  KOLİ ADEDİ
  116
  AĞIRLIK
  0,11
  EN / BOY
  13,5 X 21

  ÖZELLİKLER
  • Sayfa Sayısı: 104 Sayfa
  • Cilt: 1. sınıf sert karton kapak

  ARKA KAPAK YAZISI

  Risale-i Nur’dan daha fazla istifade etmeye yardımcı olabilmek maksadıyla, bir ‘tanzim’ çalışması olarak ortaya çıktı Nur’dan Maddeler kitabı.

  Bu çalışma ile, risalelerde konunun akışı içinde geçen, Hazret-i Üstad’ın maddeler halinde bazen saydığı, çoğu zaman da saymadığı, dikkatle bakıldığında ancak fark edilecek olan, ele alınan konuya ait sırları, nükteleri, özellikleri, sebepleri, sonuçları, halleri, unsurları ve hakikatleri maddeler halinde sıralayarak ve nazar-ı dikkati Risale-i Nur’a çekecek bir formatta konunun ihata edilmesi ve satır aralarında kalan düzenli bilginin ortaya çıkarılması hedeflendi.

  ÖNSÖZ

  Bediüzzaman Hazretleri, Risale-i Nur’un “gazete okur gibi değil(1) , gayet dikkatle ve tahlil ederek(2) , anlayarak ve kabul ederek(3) ” mütalâa edilmesini tavsiye etmektedir. Bu şekilde yapılan bir mütalâanın ise bir sene zarfında kişiyi, bu zamanın mühim ve hakikatli bir âlimi yapabileceğini söylemektedir.(4)

  Risale-i Nur, muhterem müellifinin zulümler, zehirlemeler, sürgünler, baskılar ve tarassutlarla dolu bir hayat sürdüğü zor şartlar altında, cismen ve ruhen en sıkıntılı olduğu vakitlerde, Rabbimizin inayet eseri olarak ilhama mazhariyetle kaleme alınmıştır. Çoğu zaman tanzim etmek adına ihtiyar karışmadan risaleler vücuda gelmiştir. Bediüzzaman Hazretleri bundan dolayıdır ki risalelerin telif vazifesinin sona ermesine rağmen tanzim, şerh ve izah vazifelerinin Nur Talebeleri tarafından devam ettirileceğini beyan etmiştir.(5)

  Risale-i Nur’dan daha fazla istifade etmeye yardımcı olabilmek maksadıyla bir ‘tanzim’ çalışması olarak ortaya çıktı ‘Nur’dan Maddeler’. Bu çalışma ile, risalelerde konunun akışı içinde geçen, Hazret-i Üstad’ın maddeler halinde bazen saydığı, çoğu zaman da saymadığı, dikkatle bakıldığında ancak fark edilecek olan, ele alınan konuya ait sırları, nükteleri, özellikleri, sebepleri, sonuçları, halleri, unsurları ve hakikatleri maddeler halinde sıralayarak ve nazar-ı dikkati Risale-i Nur’a çekecek bir formatta konunun ihata edilmesi ve satır aralarında kalan düzenli bilginin ortaya çıkarılması hedeflendi.

  ‘Nur’dan Maddeler’ vesilesiyle, Risale-i Nur gibi bir hakikatten bir nebze de olsa istifadenin ziyadeleşmesine hizmet edebilirsek kendimizi bahtiyar addedeceğiz.

  Bu çalışmamızın, Bediüzzaman Hazretlerinin “Bu zamanda Nurlarla hizmet-i imaniye, her tarafta ilânâtla ve muhtaç olanların nazar-ı dikkatlerini celb etmekle olur”(6) ifadesindeki sırra mazhar olmasını dua ve ümit ediyoruz.

  Gayret bizden, tevfik ise âlemlerin Rabbi olan Allah’tandır.

  (1) Mektubât, c.1, s.30.
  (2) www.erisale.com, Barla Lâhikası, s.97.
  (3) Lem’alar, s.175.
  (4) Lem’alar, s.175.
  (5) Kastamonu Lâhikası, s.67.
  (6) Lem’alar, s.280.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.