x Hediye Kupon Kazandınız Kupon kodunuzu almak için aşağıdaki butona tıklayınız. Hediye Kodunu Gör
benim seccadem
Sıralama seçin
Stoktakiler
Toplam 78 ürün görüntüleniyor.

Cevşen Çeşitleri

Öncelikle Cevşen nedir? sorusunu cevaplayalım. Cevşen, Allah’ın 1001 ismini içinde barındıran bir duadır. Peygamberimizin çok kapsamlı bir duasıdır. Hz. Ali (RA) efendimizden rivayetle bu dua insanı zırh gibi korumaktadır. Cevşen okumanın fazileti de çoktur. Aynı şekilde Cevşen okumanın faydaları da çoktur.

Cevşenül Kebir Kitabı

İşte bu Cevşen duasına Cevşenül Kebir denilmektedir. Sitemizde sadece Cevşen duasını barındıran esere Cevşeni Kebir kitabı denilmektedir.

Büyük Cevşen Kitabı

İçerisinde Cevşenul Kebir ile birlikte birçok önemli dua bulunur. Her bir dua ayrı bir hazinedir. Büyük Cevşen kitabının Türkçe manalarıyla birlikte bulunan Mealli Büyük Cevşen kitabında Cevşenül Kebir Türkçe okunuşu da bulunmaktadır.

Büyük Cevşen kitabı içerisinde şu dualar bulunur:

Faziletli Sureler

Büyük Cevşen kitabının ilk bölümünde en çok okunan ve en faziletli sureler bulunur. Bu bölüm aslında bir Yasini Şerif cüzüdür.

Cevşeni Kebir Duası

Allah’ın 1001 ismi ile yapılan büyük dua Çevşenül Kebir 2. Bölüm olarak bu eserde yer almaktadır.

Evradı Kudsiye Duası

Üçüncü bölümde ise Evradı Kudsiye bulunmaktadır. Nakşibend Hazretlerinin düzenlediği büyük sırlar ve sevapları içinde barındırır. Said Nursi Hazretleri de bu duanın yüz özelliği ve yüz faydası olduğunu bildirmiştir. Bu duanın çoğunluğu Kuranı Kerimde bulunan ayet ve hadislerden oluşmaktadır. Evradı Kudsiye fazileti büyük bir duadır. Mealli Büyük Cevşen eserinde Evradı Kudsiye meali de bulunaktadır. Siz de Evradı Kudsiye okumak için bir Büyük Cevşen satın alabilirsiniz.

Delailin Nur Bölümü

Delailin nur nedir sorusunun cevabını öncelikle vermek iyi olur. Delailin Nur bir salavatlar hazinesidir. Öncelikle efendimiz (asm) olmak üzere, Veysel Karani Hazretleri, Şehy Geylani Hazretleri gibi büyük kutupların en büyük ve faziletli salavatlarının toplandığı bir salavat deryasıdır. Delail Nur Büyük Cevşen kitabının dördüncü bölümüdür. Delailin nur şifa duası niyetiyle de okunmaktadır. Delailin Nur okumak için Büyük Cevşen kitabını alabileceğiniz gibi doğrudan bu salavat hazinesi için basılmış Delailin Nur kitabı da bulunmaktadır. Delailin Nur meali bu kitapta bulunmaktadır. Aynı zamanda Mealli Büyük Cevşen eserinde de bulunmaktadır. Eğer mealli olanı almazsanız Delailin Nur Arapça olarak bulunur, manası bulunmaz. Delailin Nur Hayrat Neşriyat sitemizde bulunmaktadır.

Münacatul Kuran Duası

Bu duayı Hz. Osman (ra) tanzim etmiştir. Duanın kaynağı Kuranı Kerimdir. Evraddaki tüm cümleler Kuran’dan alınmıştır. Münacatül Kuran duası da çok faziletli ve sırlarla dolu bir dua hazinesidir. Münacatul Kuran okumak için Büyük Cevşen kitabı almalısınız. Büyük Cevşen kitabının beşinci bölümü bu duaya ayrılmıştır.

Tahmidiye Duası

Tahmidiye, maddi ve manevi birçok hastalığa şifa olan büyük bir duadır. Geniş ve külli hamdleri içine almaktadır. Hz. Ali (RA) efendimizin ismiazam olarak tespit ettiği esmalar ile yapılan duadır. Büyüklerin farklı farklı ismi azam duası olarak belirlediği esmalar vardır. Tahmidiye duası Arapça olarak Büyük Cevşen eserinde bulunduğu gibi Tahmidiye duası Türkçe okunuşu, daha doğrusu manası da Mealli Büyük Cevşen kitabında bulunmaktadır. Hz. Ali (ra) efendimizin belirlediği ismi azam duası okumak için sitemizde bu büyük duaya özel hazırlanmış Tahmidiye kitabını da sipariş verebilirsiniz. İsmi azam duası okuyanlar bu Büyük Cevşen dua kitabını da çok beğeneceklerdir.

Hulasatul Hulasa Duası

Hulasatü’l Hülasa duası tevhidin delillerini ve mevcudatın şehadetlerini ihtiva etmektedir. Kâinattaki tüm mahlûkatın tesbihlerini niyet ederek okunur. Hülasatül Hülasa meali için mealli Büyük Cevşen kitabını temin etmeniz gerekmektedir. Hulasatul Hulasa okumak için başka muhtelif bir kitap bulunmamaktadır.

İsmi Azam Mertebesinde Bir Dua

Büyük Cevşen kitabında ismiazam mertebesinde bir dua da bulunmaktadır. Bazı rivayetler de bu duanın İsmi Azam Duası ile aynı mertebede olduğu zikredilmektedir.

Sekine Duası

Sekine, sözlükte kalp huzuru, sükûnet, güven duygusu gibi manalara gelmektedir. Tarikatlarda ise manevi feyz geldiği sırada kalbin aldığı lezzettir.

Sekine duası ise Allah’ın isimlerinden ve ayetlerinden oluşan bir duadır. İsmiazam olan Allah’ın 6 büyük ismi ile yapılan bir duadır. Sekine duasının fazileti çok fazladır. Sekine duasının tamamı bir sayfadır. İçerisinde 6 esma bulunmaktadır. Ferdun Hayyun Kayyumun Hakemun Adlun Kuddusun anlamı ise her biri Rabbimizin büyük ve güzel isimleri olduğundan manaları da çok yücedir. Sekine duası okumak insanı rahatlatır, sakinleştirir. Bunun dışında bela ve musibetlerden korunmak için düzenli okumak önemlidir. Yine her hayırlı isteğimiz için de Sekine duası düzenli okunması faydalı olur. Normal Büyük Cevşen kitabında Sekine duası Arapça iken Mealli Büyük Cevşen eserinde Sekine duasının anlamı da bulunur. Bu nedenle Sekine duası Türkçe okunuşu için bu hususa dikkat etmelisiniz. Sekine duası deneyenler sonuçlarını söylerken mucizevi sekine duası hakkında hayretlerini iletmektedirler. Bilmeyenler bu duayı sekine suresi şeklinde de isimlendirseler de bu yanlıştır. Sekine sure değil bir duadır.

Veysel Karani Münacatı

Münacatı Veysel Karani duası makbul bir duadır. Fazileti çoktur. Büyük Cevşen eserinde münacatı Veysel Karani duası da yer almaktadır.

İsmi Azam Duası

Rasulullah (sav) bir gün mescidde oturduğu sırada Cebrail (as) geldi ve selam verdi. Rasulullah da selamına cevap verdi. Sonra Cebrail (as) Allah’ın Peygamberimize (sav) ve ümmetine selamını ilettikten sonra Allah’ın Peygamberimize (sav) ve ümmetine bir dua hediye ettiğini söyledi. Bu duayı okuyanın veya üzerinde taşıyanın denizin kumları adedince bile günahı olsa affedileceği müjdesini verdi. İşte bu ismi azam duası da Büyük Cevşen eserinde bulunmaktadır.

Celcelutiyye Duası

İmam-ı Gazali Hazretlerine göre Celcelutiyye aslı zımni bir vahiydir. Peygamberimiz (sav) Hz. Ali’ye yaz demiş o da yazmış ve tanzim etmiştir. Kaside-i Celcelutiyye esrarlıdır ve gelecekten haberler verir. Celcelutiyye Arapça olmakla beraber bazı kelimeler ve Allah’ın bazı isimleri Süryanicedir. Derin sırları taşır ve ismiazam sırrını da barındırır. Okuması çok faziletlidir. Birçok istek ve niyetler için okunabilir.

Deri kaplı Cevşen Kitabı

Cevşenul Kebir başlığı altında anlatılanlar bunun için de aynen geçerlidir. Tek farkı cildinin hakiki deri olmasıdır.

Cevşenli Kolye Modelleri

Yukarıda Büyük Cevşen Kitabının açıklamalarında Cevşen’in ne olduğunu anlatmıştık. İşte bu duayı tesir ve şifanın Allah’tan olduğunu bilerek ve sırf Allah’ın isimleri ve sözlerinden oluştuğu için üzerinde taşımak da okumak gibi insanı her türlü maddi ve manevi sıkıntılardan Allah’ın izniyle muhafaza etmeye vesile olur. Bu nedenle sitemizde deri Cevşen kolye, Cevşenli boncuk kolye, reçineli kolye gibi birçok Cevşenli kolye bulunmaktadır.

Mealli Cevşenul Kebir Modelleri

Hem Büyük Cevşen kitabının hem de Cevşenül Kebir kitabının mealli seçenekleri sitemizde bulunmaktadır. Bu şekilde bu faziletli ve sırlı duaların manalarını da Türkçe okuyabilirsiniz.

Türkçe Mealli Büyük Cevşenler

Osmanlıca Mealli Büyük Cevşenler

Osmanlıca Mealli Cevşenul Kebirler

Kelime Mealli Büyük Cevşenler

Türkçe Mealli Cevşenül Kebir

Cevşenül Kebir mp3

Cevşenül Kebir mp3 formatında dinlemek isteyenler için Cevşen Cd lerimiz bulunmaktadır. Cevşenül Kebir İshak Danış ve Cevşenül Kebir Bünyamin Topçuoğlu araması yapanlar bu kategorimize bakabilirler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.