x Hediye Kupon Kazandınız Kupon kodunuzu almak için aşağıdaki butona tıklayınız. Hediye Kodunu Gör
Sıralama seçin
Stoktakiler
Toplam 34 ürün görüntüleniyor.

Osmanlıca Öğrenim Kitapları Çeşitleri

Osmanlıca öğrenmek oldukça kolaydır. Biz bu işi hazırladığımız eserlerle daha da kolaylaştırdık. Haydi, sen de bu kitap ve setler ile kolayca Osmanlıca öğren! Bu kitaplar aynı zamanda birçok okul ya da kursta Osmanlıca ders kitabı olarak okutulmaktadır. Osmanlıca kitap fiyatları bu kategoride bulunan ürünlerin görsellerinin hemen altında yer almaktadır.

Osmanlıca Elifba Çeşitleri

Osmanlıca elif ba çeşitleri en pratik yoldan ve en kolay şekilde Osmanlıca öğrenmenize olanak sağlar. Rika Hat ve Matbu Hat olarak iki çeşidi vardır.

Osmanlıca Türkçe Unsurlar

Osmanlı Türkçesi İmla Kitabı Türkçe Unsurlar eseri ile Osmanlıca elifba ile başladığınız Osmanlıca yolculuğunda sizi bir adım daha ileri taşır. Hem Osmanlıca elifba eserinde öğrendiklerinizi pekiştirmenizi sağlar hem de Türkçe kaidelere tam hâkim olmanıza olanak sağlar.

Osmanlıca Arapça ve Farsça Unsurlar

Osmanlı Türkçesi İmla Kitabı Arapça ve Farsça Unsurlar eserini bitirip anlamanız, Osmanlıca okumayı öğrendiğiniz anlamına gelir.

Osmanlıca İmla Müfredatı

Osmanlı Türkçesi imla kitabı artık Osmanlıca okuma ve yazma alanında ihtisaslaşmak isteyeler ile Tarih ve Edebiyat Fakültesi öğrencileri tarafından tercih edilmektedir. Diğer kitapları bitirip okuma kolay okuma metinleri ve diğer okuma kitapları ile artık belli bir seviyeye gelen ve bu alanda daha da uzmanlaşmak isteyenler Osmanlıca imla kitabı ile çok ileri seviyelere ulaşacaklardır.

Osmanlıca Belge Okumaları

Osmanlıca Belge Okuma Rehberi ile Osmanlıca belge alanında uzmanlaşabilirsiniz. Belgenin ne olduğu, çeşitleri, kelimelerin okunuşu, transkribe edilmiş metni ve daha birçok özelliği ile belge okumanın anahtarı olmuş bir eserdir.

Osmanlıca Kitabe Okumaları

Etrafımızda bulunan kültürel birikime ulaşma imkânı veren bir başka özel çalışma da Osmanlıca Kitabe Okuma Rehberi eseridir. Kitabe okuma konusunda ileri seviyeye ulaşmanıza vesile olacağını ümit ediyoruz.

Osmanlıca Edebi Metinler ve Arşiv Belgeleri

Hayrat Osmanlica edebi metinler ve arşiv belgeleri eseriyle Devlet-i Aliyye’nin muazzam kayıtlarına ulaşabileceksiniz. Aynı zamanda dini, edebi, kültürel, sosyal ve bilimsel mirasımıza da erişebileceksiniz. Osmanlıca metni örnek çözümlemelerle kolayca öğreneceksiniz. Osmanlıca metin okuma konusuna hâkim olacaksınız. Osmanlıca arşiv kayıtlarını okuyabileceksiniz.

Osmanlıca Türkçesi Kılavuzu

Osmanlıca imla kılavuzu, Osmanlıca lisanını doğru ve usulüne uygun yazabilmek için hazırlandı. 2 cilt ve 140 bin kelimeden oluşmaktadır.

Osmanlıca Yazmak İçin Kitaplar

Osmanlıcayı öğrenmek okuma ve yazmak olarak iki aşamadan oluşur. İşte bu ikinci aşamaya uygun Osmanlıca yazım için de eserlerimiz bulunmaktadır.

Osmanlıca Güzel Yazı Defteri Eseri

Osmanlıca yazarken dikkat edilecek kurallar ve öğrendiğimiz kuralları deneyeceğimiz alıştırmalar bulunur.

Osmanlıca Güzel Yazı Alıştırmaları Eseri

Öğrendiğimiz kuralları uygulayacağımız alıştırmalar ile pekiştirmemiz amaçlanmıştır.

Gölgeli Osmanlıca Yazı Defterleri

Silik şekilde basılmış Osmanlıca metinlerin üzerinde yazarak kısa sürede Osmanlıca yazım konusunda ilerlememiz ve hızlanmamız amaçlanmıştır.

Osmanlıca Okuma Kitapları Çeşitleri

Osmanlıca öğrenmek için kitap arayanlar için daha önce Osmanlı Türkçesi ders kitabı ile öğrendikleri bilgileri sitemizde bulunan Osmanlıca okuma kitapları çeşitleri ile pekiştirerek Osmanlıca okuma konusunda ilerleyebilirler. Sitemizde bulunan Osmanlıca Hayrat okuma kitap çeşitlerinden bazıları şunlardır:

  • Osmanlica Kolay Metinler
  • Osmanlıca Hikaye Kitapları
  • Osmanlıca Tarih Kitapları
  • Osmanlıca Yemek Kitabı
  • Osmanlıca Karikatür Kitapları
  • Osmanlıca Deyimler ve Atasözleri Kitapları
  • Osmanlıca Dini Kitaplar
  • Osmanlıca Kuran Mealleri
  • Osmanlıca Cevşen Mealleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.