x Hediye Kupon Kazandınız Kupon kodunuzu almak için aşağıdaki butona tıklayınız. Hediye Kodunu Gör
Sıralama seçin
Stoktakiler
Toplam 978 ürün görüntüleniyor.

Kuranı Kerim Çeşitleri

Kuran denilince Türkiye’de ilk akla gelen firma Hayrat Neşriyat'tır. Dünyada da ilk akla gelen birkaç firmadan biridir. Hayrat Neşriyat dünyanın en büyük 2. Kuranı Kerim matbaasına sahiptir. Hayrat Kuran serüveni yaklaşık 1935 ‘li yıllara kadar dayanmaktadır. İlk tevafuklu Kuranı Kerim bu yıllarda yazılmaya başlandı. Sonrasında 50 yıl boyunca Kuran-ı Kerim'in yazılması ve baskıya hazırlanması sürdü. Bu kadar uzun sürmesinin başlıca sebeplerinden biri Müslümanların en kolay şekilde okumalarıydı. 50 yıl sonra basılan Hayrat Neşriyat Kuran nüshalarında çalışmalar hiç bitmedi. Günümüzde de bilgisayar programları ile genişletme düzenleme işlemleri devam etmektedir. Bu nedenle kolay okunabilen Kuranı Kerim arayanlar gönül rahatlığıyla Hayrat Vakfı Kuran nüshalarını sitemizden alabilirler.

Hepimizin bildiği gibi Diyanet Kuran nüshalarına onay vermektedir. Sitemizde bulunan tüm Kuran Diyanet mühürlüdür. Diyanet Kuranı Kerim arayanlar sitemizdeki tüm Kuranı Kerimler'i tercih edebilirler.

Hayrat Neşriyat Kuranı Kerim nüshaları tüm ihtiyaçları karşılayabilmek için birçok farklı büyüklükte ve birçok farklı renkte basılmaktadır. Gözlerinde rahatsızlık olanlar için büyük Kuranı Kerim ya da büyük yazılı Kuranı Kerim çeşitlerimiz olduğu gibi Mushaf'ı her zaman yanında çantasında taşıyanlar için kılıflı Kuranı Kerim çeşitlerimiz vardır. Bunların dışında kare kodlu Kuranı Kerimlerimiz ile Mushaf üzerinde bulunan kare kodu okutarak açılan sayfadan ayet ya da sayfayı dinleyebilirsiniz. Bu Mushaf çeşitlerimize Sesli Kuranı Kerim denilmektedir. Kuranı Kerim fiyatları eserin cilt tipine, büyüklüğüne ve diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Kuran fiyatları için bu sayfada buluna ürünlere bakabilirsiniz.

Standart Ciltli Kuranı Kerim Çeşitleri

Ciltleri standart Kuran cildidir. Cilt dışındaki özellikleri diğer Kuran çeşitleri ile aynıdır. Bu Kuranı Kerim modelleri birçok renk ve büyüklükte basılmaktadır. Teheccüd Kuranı Kerim şeklinde tabir edilen en büyük boy Kuranı Kerim standart ciltlidir.

Fermuarlı Kuranı Kerim Çeşitleri

Fermuarlı Kuran çeşitleri Mushaf-ı Şerif’i yanında taşımak isteyenler tarafından tercih edildiğinden küçük boylarda üretilmiştir. Hafız ve altı büyüklüklerde basımı vardır. Kılıflı ve fermuarlı olması da işte bu sebepledir. Kılıfı sayesinde yanında taşımak isteyenler için daha uygun olmaktadır. Birbirinden güzel renk seçenekleri vardır.

Kadife Kuranı Kerim Çeşitleri

En çok beğenilen cilt seçeneklerinin başında kadife kaplı Kuranı Kerim çeşitleri gelmektedir. Kadife Kuran çeşitleri, en çok satılan Kuran çeşitlerindendir. Elif-Vavlı, Güllü, Nakışlı ve soğuk baskılı modelleri vardır. Cami boy ve altındaki ebatlarda basımı yapılmaktadır. Kadife Kaplı Kuran nüshalarının tam 15 renk seçeneği bulunmaktadır.

Termo Deri Kuran Çeşitleri

Termo Deri cilt seçeneği de kadife Kuranı Kerim çeşitlerinden sonra en çok tercih edilen Kuran cilt seçeneğidir. Cami boy ve altındaki boyutlarda basımı yapılmaktadır. Termo deri Kuranı Kerim nüshalarının da tam 15 renk seçeneği bulunur.

Deri Kuranı Kerim Çeşitleri

Deri kaplı Kuranı Kerim çeşitlerimiz çok beğenilmektedir. Suni Deri Kuran çeşitlerimiz olduğu gibi hakiki deri Kuran çeşitlerimiz de vardır. Rahle boy ve altındaki büyüklüklerde basımı yapılmaktadır.

Hatmi Şerif Çeşitleri

30 Cüz Kuranı Kerimler her zaman ama hususi olarak mevlidlerde, mübarek gecelerde ve ramazan ayında çokça kullanılan pratik bir toplu hatim setidir. Her bir cüz ayrı ayrı olarak ciltlenmiş ve kendine özgü bir kutuda ya da çantada istifadelerinize sunulmuştur. Hatmi Şerif cüzü olarak da bilinmektedir. Mübarek gecelerde toplu hatim yaparken dağıtılan Kuranın cüzleri okunarak hızlıca bir hatim yapılmasına vesile olduğu gibi Ramazan ayında da mukabeleye gidenler tarafından tercih edilmektedir. Bu şekilde her gün bir Kuranı Kerim’i yanında taşımak yerine her gün okuyacağı cüzü yanında taşıyarak pratik şekilde mukabelelere katılma imkânı sağlar. Cuz cuz Kuran arayanlar için Hayrat Neşriyat'ta çok fazla seçenek vardır. Kutulu hatim cüzü, çantalı hatim cüzü, orta boy 30 cüz Kuran, Rahle Boy 30 cüz, Cami boyu ve diğer boyları ile farklı farklı renklerde Kuran 30 cüz Hayrat seçeneklerimize muhakkak bir göz atın.

Beşli Cüz Kuran Çeşitleri

Beşli cüz Kuranı Kerimler de 30 cüz Kuran gibi bir kutu içerisinde 6 adet cüzden oluşmaktadır. Her bir cüz 5 adet Kuran cüzü barındırdığından adına beşli cüz denilmiştir. Toplu hatimden ziyade kişisel kullanım için daha uygun olabilir. Okurken tüm Kuranı Kerimi taşımak yerine okuyacağı cüzü barındıran cüzü alarak nispeten daha hafif ve pratik olarak hatimlerini takip edebilirsiniz ya da bu şekilde mukabelelere katılabilirsiniz.

Ahşap Kutulu Kuranı Kerim Çeşitleri

Hediyelik Kuranı Kerim çeşitleri arasında en çok beğenilen Kuran çeşitlerinden biri de Ahşap Kutulu Kuranı Kerim çeşitleridir. Bu şekilde ahşap sandıklı kuranı kerim ya da kutuda Kuranı Kerim aranlar muhakkak sitemizde göz atmalıdırlar. Sandıklı Kuranı Kerim fiyatları hakkında bilgi almak isteyenler de aynı şekilde bu sayfada ürün fiyatlarını bulabilecektir.

Gümüş Kuranı Kerim Çeşitleri

Gümüş Kuranı Kerim çeşitlerimiz iki şekildedir. İlki hakiki 925 ayar gümüş Kuranı Kerimler, diğeri ise gümüş ve nikel karışımı Kuranı Kerimlerdir. Her ikisini de birbirinden ayırmak çok zordur. Fiyatlar bakımından gümüş ve nikel karışımı daha uygundur. Bu Mushafların cildi suni deri üzerine özel işlemeli değerli plaka eklenmesi ile imal edilmektedir. Oldukça lüks bir görünümü vardır ve çok lüks bir hediyedir.

Kabeli Kuranı Kerim Çeşitleri

Kabeli Kuranların çok özel bir yeri vardır. Zira içi Allah’ın kelamı olan Kuranı Kerim cildiyle de Kâbe’yi hatırlatmakta ve görüntüsü ile dahi tefekkür ettirmekte ve o mübarek beldeleri insanın hatırına getirmektedir. Kabe kutulu Kuranı Kerimler en çok satılan hediyelik Kuran çeşitlerindendir. Birçok boyda basımı yapılmaktadır.

Kadife Kutulu Kuranı Kerim Çeşitleri

Kutulu Kuranı Kerim arayanlar için çok güzel ve özel bir seçenektir. Plaket şeklinde ve kadife kutusu ile çok beğenilen hediyelik Kuranı Kerim çeşididir. Kadife kutu içerisinde üstlerde bahsettiğimiz kadife kaplı Kuranı Kerim bulunur. Bu şekilde çok beğenilen bir Mushaf olmuştur.

Kuran Okuyan Kalem Çeşitleri

Kalemli Kuranı Kerim son yılların en çok araştırılan ve satın alınan Kuranı Kerim setidir. Kuran öğrenmek istiyorum diyorsanız, size önerebileceğimiz en güzel set şüphesiz Kalemli Kuran setidir. Kalem Kuran seti içerisinde birçok eser bulunmaktadır. Bir adet elektronik kalem, bu kaleme ait şarj kablosu ve şarj adaptörü ile birlikte bir adet kulaklık kaleme ait parçalardır. Bunların dışında bir adet Kuranı Kerim, Elifba, Cevşen, Namaz kartelası ve kolay okuma kartelası bulunur.

Kuran Okuyan Kalem ile hiçbir yardımcı olmadan kolayca Kuranı Kerim öğrenebilirsiniz. Bunun dışında Kuran okumayı öğrenenlerin en büyük sorunu; Kuran okumaya başladıktan sonra bazı kelimeleri doğru okuyup okumadığı konusunda tereddüt yaşamalarıdır. İşte Kuran Kalemi bu konuda da en büyük yardımcınız olacak. Kelime kelime modu ile tereddüt ettiğiniz kelime üzerine dokundurduğunuzda Kuran okuma kaleminden kelimenin nasıl okunduğunu dinleyebilirsiniz. Üstelik hızlandırma ve yavaşlatma seçenekleri de bulunur. Kısaca hem Kuran okumayı öğrenirken hem de öğrendikten sonra geliştirirken en büyük yardımcınız Kuran Kalemi olacak. Kalemli Kuran fiyatları için bu sayfada bulunan ürünlere bakabilirsiniz. Aynı zamanda sadece kuran okuyan kalem fiyatı hakkında bilgi almak istiyorsanız da bu sayfadan ya da Hayrat Kalemli Kuranı Kerim kategorimizden öğrenebilirsiniz.

Elif ba Çeşitleri

Kuranı Kerim okumayı öğrenirken istifade ettiğimiz en temel kitap elif ba kitaplarıdır. Hayrat Elifba çeşitleri konusunda oldukça zengin bir firmadır. Her yaşa uygun Elifba çeşitlerimiz olduğu gibi 20 farklı dilde Elif ba cüzü basımı yapmaktayız. Kuranı Kerim öğrenmek istiyorum diyorsanız sitemizde bulunan tecvidli elif ba çeşitleri ile bunu kolayca yapabilirsiniz.

Yetişkinler için farklı boylarda tecvidli Türkçe ve Kürtçe elifbe çeşitlerimiz bulunmaktadır. Bunun dışında çocuklar için elifba çeşitlerimiz de vardır. Okul Öncesi Elifba Seti ve ilkokula gidenler için Neşeli Elifba seti gibi setlerimiz olduğu gibi ilkokul, ortaokul ve lise çağındakilere hitap edebilecek tecvidli Benim Elifbam cüzleri de bulunmaktadır. Almanca, Malayca, Endonezya dili, Rusça gibi 18 farklı dilde elif ba cüzü bulunmaktadır. Kuranı Kerim öğrenmek istiyorum diyorsanız Hayrat Elif ba kitabı sizler için uygun Kuran elifbasıdır.

Kuranı Kerim Meali Çeşitleri

Kuran Meali denilince ilk akla gelen firma yine Hayrat olmaktadır. Meallerimiz de yine alanında tek meal olma özelliğine sahiptir. Sadece Hayrat Kuran Meali her sayfada muteber tefsir kitaplarından dipnotlar bulundurur. Bu şekilde Müslümanların bir ayeti yanlış anlamalarının önüne geçilmiş olunur. Aynı zamanda tüm Mealli Kuranı Kerimlerimiz Diyanet onaylıdır. Diyanet İşlerinden Mühürlüdür. Hayrat Neşriyat Kuranı Kerim Türkçe Meali tam 11 yıllık bir çalışmanın neticesidir.

Farklı ihtiyaçlar için farklı Kuran Türkçe Meali çeşitlerimiz bulunmaktadır. Satır arası meal ya da kırık meal şeklinde de tabir edilen Kelime Mealli Kuran çeşidimizde hem meal hem Kuran metni hem de her kelimenin üzerinde kelimenin meali bulunmaktadır. Karşılıklı Mealli Kuran çeşidimizde ise bir sayfada Kuran metni bulunurken hemen karşı sayfasında meal ve tefsir kitaplarından dipnotlar bulunur. Muhtasar Meal ise bunların hepsinin tek sayfada olduğu Kuranı Kerim Meali çeşidimizdir. Metinsiz meal şeklinde tabir edilen Kuran Meali çeşidimiz ise Kuran metni olmadan yalnızca Türkçe Kuran Meali ve tefsir dipnotlarını bulundurmaktadır. Osmanlıca Mealli Kuranı Kerim çeşitlerimizde tüm bu seçeneklerin Osmanlıca alfabesi ile basımı yapılmış nüshalarıdır. Kuran Meali fiyatları özelliklerine ve büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir.

Hafızlık ve Kıraat Çalışmaları İçin Kitap Çeşitleri

Sitemizde, hafızlık yapanlar ve Kıraat eğitimi alanlar için de kaynak kitaplar bulunmaktadır. Hafızlık çalışmaları için Hafızlık Rehberi kitabı bulunmaktadır. Hafızlık Rehberi kitabının pembe ve mavi renk seçenekleri vardır. Hafızlık yöntem ve ezberler konusunda önemli bir kaynak kitaptır. Bunun dışında kıraat çalışması yapanlar için de El-Münezzel, Kıraat-ı Aşere, Aşere Takrib, Kıraat İlmi eseri bulunmaktadır. Eser Arapça izahlıdır ve vücuhatlıdır.

Resmi Osmani Kuranı Kerim Çeşitleri

Resmi Osmani bir imla çeşididir. Kısaca, Kuranı Kerim okurken kullandığımız harekeler ve işaretlerdir. Ülkemizde yaygın olarak Aliyyül Kâri imlası kullanılmaktadır ancak ülkemiz dışında Aliyyül Kari imlası çok fazla kullanılmaz. Ülkemiz dışında kullanılan yaygın imlalardan biri Resmi Osmani imlasıdır. Bu imla, Hz. Osman zamanında Kuranı Kerimin yazılması ve çoğaltılması sırasında yazım komisyonu tarafından kabul edilen imla şeklidir. Bu komisyon sahabelerden oluşmaktaydı. Sitemizde özellikle yurt dışından sipariş verenler için Hayrat Vakfı basımı Hüsrev Hattı Resmi Osmani Kuranı Kerimler bulunmaktadır. Resmi Osmani Kuran nüshalarımız Mısır El-Ezher üniversitesinden mühürlüdür. El-Ezher onaylıdır.

Kuranı Kerim Hatim Mp3 Çeşitleri

Hayrat basımı İshak Danış 30 cüz hatim seti ürünü çoklarımızın yıllardır dinlediği hatim setidir. Hususi olarak Ramazan ayında mukabele yaparken istifade edilen hatim mp3 setlerinin başında gelmektedir. En çok tercih edilen Kuranı Kerim hatim mp3 seti İshak Danış hatim setidir. Hatim seti dışında sitemizde İshak Danış ’dan Aşırlar, İshak Danış ’dan Amme Cüzü, İshak Danış ’dan Seçme Sureler gibi audio cd çeşitleri de bulunmaktadır.

İsme Özel Kuranı Kerim Çeşitleri

Sitemizde kişiye özel Kuranı Kerim çeşidi olarak binden fazla Kuranı Kerim vardır. Beğendiğiniz bir Kuranı Kerimin detay sayfasına gidin ve burada ürün fiyatının hemen altında isim baskısı yaptırmak ister misiniz? Butonuna tıklayınız. Açılan alanda kolayca bir Kuranı Kerime isim ya da söz yazdırarak isimli Kuranı Kerim siparişi verebilirsiniz. Bu alandan baskı seçeneği de seçebilirsiniz. Metal baskı ya da lazer baskı seçenekleri bulunmaktadır. Metal baskı seçeneğini seçtiğinizde metal bir levhaya istediğiniz isim ya da söz yazılarak Kuranı Kerim üzerine yapıştırılır. Lazer baskı seçeneğinde ise talep ettiğiniz isim ya da söz doğrudan Kuranı Kerim cildine lazer ile yakılarak yazılır. Bunların dışında sitemizde Hediyelikler kategorisinde Kişiye Özel Kuranı Kerimler adından bir kategori bulunur. Bu Kuranı Kerimler de isme özel hediye Kuranı Kerim setleridir. Bu setlere sadece metal baskı yapılabilmektedir. Bu şekilde kolayca bir sevdiğinize kişiye özel Kuranı Kerim seti alarak hediye edebilirsiniz.

Hayrat Basımı Kuranı Kerimin Özellikleri

Hayrat Neşriyat basımı Hüsrev hattı Kuranı Kerimlerinin birçok özelliklerinden birkaçını buraya eklemek istedik.

Tevafuklu Kuran

Ayet ber kenar denen sayfa düzenin keşfedilmesi sonrası aslında Kuranı Kerimde var olan tevafuk mucizesi Bediüzzaman Hazretleri tarafından farkedilmiş ve talebesi Ahmed Hüsrev Altınbaşak Hazretlerine yazdırılmıştır. Bu şekilde tevafuklu Kuranı Kerim yazılmıştır. Tevafuk mucizesi Kuranı kerimde bulunan toplam 2806 adet Allah lafzının bazı müstesnalar hariç birbiriyle tevafuk etmesidir. Bunun dışında tevafuk eden daha birçok kelime bulunmaktadır. İlk yazımından sonra Ahmed Husrev Altınbaşak Hazretleri tevafuklu Kuranı Kerim’i tam 40 yıl boyunca 9 kere yazmıştır. Sonrasında da 10 yıl baskıya hazırlık çalışmaları yapılmış ve nihayet 50 yıllık bir çalışma sonucunda basılmaya başlanmıştır.

Sesli Kuranı Kerim

Hayrat Neşriyat Kuran nüshalarında bulunan kare kod ile Kuranı Kerimi sesli dinleyebilirsiniz. Bunun için android ya da ios için geliştirdiğimiz uygulamamızı yüklemeniz gerekmektedir. Bu şekilde her sayfada bulunan kare kodu okutarak kolayca sayfanın tamamını ya da sayfada bulunan ayetleri seçerek dinleyebilirsiniz. Sesli Kuran özelliği çok beğenilmektedir.

Büyük Yazılı Kuranı Kerim

Hayrat Kuran nüshaları farklı boylarda basılmaktadır. En çok tercih edilen Orta Boy Kuranı Kerim nüshasında dahi yazılar gayet büyük ve okunaklıdır. Orta boydan büyük olarak Rahle boy, Cami boy, Büyük Cami boy ve Teheccüd boy Kuranı kerimlerimiz ebat olarak da yazı olarak da oldukça büyüktür. Büyük yazılı Kuranı Kerim arıyorsanız Hayrat Vakfı Kuranı Kerim nüshaları tam size göredir. İri yazılı Kuranı Kerim denilince ilk aklınıza gelecek olan Kuran hayrat Vakfı Kuranı ilk site ise Hayrat.com.tr olmalıdır. Büyük yazılı Kuranı Kerim fiyatları, Mushaf’ın büyüklüğüne ve çeşidine göre farklılık gösterebilir.

Renkli Kuranı Kerim

Hayrat Neşriyat Kuran nüshaları basılırken renkli olarak basıldığı gibi ciltleri de birçok farklı renk olarak her zevke hitap edilecek şekilde basılmaktadır. Renkli Kuran arayanlar için en fazla seçenek Hayrat.com.tr'de bulunmaktadır.

Kolay Okunabilen Kuranı Kerim

Hayrat Vakfı Kuran nüshaları en kolay okunan Kuranı Kerim olarak ün kazanmıştır. Kendiniz ya da çocuklarının için kolay hatlı Kuranı Kerim arıyorsanız Hayrat Kuran nüshaları tam size göre!

Büyük Kuranı Kerim

En büyük Kuranı Kerim çeşitlerini hayrat.com.tr ‘de bulabilirsiniz. Ancak şunu bilmelisiniz ki büyük Kuran aynı zamanda ağır Kuran demektir. Büyük Kuranı Kerim daha kolay okunabilirken ağırlığından dolayı daha zor kullanılmaktadır. Bu nedenle eğer özel bir amaç için almıyorsanız ya da çok ileri derecede göz bozukluklarınız yoksa büyük Kuran yerine orta boy ya da rahle boy Kuran tercih edebilirsiniz.

Kaliteli Kuranı Kerim

Hayrat Neşriyat Kuranı Kerimlerinin en büyük özelliği kaliteli olmasıdır. Ciltlerinde kullanılan malzemeler, kartonu ve talaşı, 1. Hamur şamua kâğıtları ve kaliteli mürekkepleri ile Hayrat Kuranları kaliteden ödün vereden basımı yapılır. Bu nedenle kaliteli Kuranı kerim arıyorsanız hiç düşünmeden hemen Hayrat Vakfı Kuranı Kerimi satın alabilirsiniz.

Diyanet Mühürlü Kuranı Kerim

Sitemizdeki tüm Kuranı Kerimler Diyanetten onaylıdır. Hepsinde Diyanet mührü bulunmaktadır. Kuranı Kerim Diyanet Onaylı olarak almak istiyorsanız Hayrat Kuranı Kerim çeşitlerinden dilediğinizi sipariş verebilirsiniz.

Hatasız Kuranı Kerim

Hayrat Neşriyat Kuran nüshaları diyanet onaylı olduğu gibi her baskısı birçok hafız tarafından kontrol edilmektedir. Hata buluna özel ödüller verilen bu uygulamada birçok hafız hata bulmak için ciddi bir tetkik sürecinden geçmektedir. Bu nedenle aldığınız Hayrat Vakfı Kuranı Kerimi hem Diyanet hem de birçok hafız tarafından tetkik edilmesine rağmen hata bulunamadığından mühürlenmiştir.

Kuranı Kerim Ölçüleri

Farklı ölçülerde Kuranı Kerim basımımız vardır. Aşağıda tüm ebatlarımız liste olarak verilmiştir.

 • Teheccüd Boy Kuranı Kerim
 • Büyük Cami Boy Kuranı Kerim
 • Cami Boy Kuran
 • Rahle Boy Kuran
 • Orta Boy Kuran
 • Hafız Boy Mushaf-ı Şerif
 • Çanta Boy Mushaf-ı Şerif
 • Büyük cep Boy Mushaf-ı Şerif
 • Cep Boy Mushaf

Kuranı Kerim Renkleri

Hayrat Neşriyat olarak taleplere göre birçok farklı renkte Kuranı Kerim baskısı yaptık. Renk renk ciltler birçok Müslüman tarafından çok beğenilmektedir. Aşağıda bulabileceğiniz tüm renklerin listesi verilmiştir.

 • Altın Renk Kuranı Kerim
 • Beyaz Renk Kuranı Kerim
 • Bordo Renk Kuranı Kerim
 • Gri Renk Kuranı Kerim
 • Gümüş Renk Kuran
 • Kahverengi Renk Kuran
 • Kırmızı Renk Kuran
 • Lacivert Renk Kuran
 • Lila Renk Kuran
 • Mavi Renk Kuranı Kerim
 • Mor Renk Kuranı Kerim
 • Pembe Renk Kuranı Kerim
 • Sarı Renk Kuranı Kerim
 • Siyah Renk Kuranı Kerim
 • Taba Renk Kuran
 • Turkuaz Renk Kuran
 • Vizon Renk Kuran
 • Yeşil Renk Kuran
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.